Powered by Smartsupp

Cizí měny v rezevačním systému

Celý publikační a rezervační systém Batia podporuje cizí měny. Při instalaci si zvolíte svou domovskou měnu, následně v administraci můžete aktivovat další měny (například britskou libru). Při aktivaci měny, si zadáte bankovní účet, na který bude tato další měna vázána a je veden v této měně – tím zajistíte, že částka která bude v zadané rezervaci, na zálohové faktuře nebo na daňovém dokladu bude odpovídat pohybu na účtu k této měně. Informace o tom jak to udělat s jedním účtem naleznete níže.

Vlastní nebo automatický kurz pro cizí měny

Při aktivaci další měny stejně jako při editaci máte možnost zadat buď vlastní kurz k Vaší domovské měně, nebo můžete využít aktuální kurz Evropské Centrální Banky – tento kurz zřejmě nebude pro Vás natolik výhodný, nicméně má výhodu, že nemusíte nic měnit v případě prudkých pohybů u kurzů světových měn.

Lze aktivovat více měn s jedním účtem?

Ano,… pokud máte pouze jeden účet a i přes to budete chtít klientu dovolit rezervaci v jiné měně tak to lze. Aktivujete si další měnu a jako bankovní účet uvedete stejné nastavení jako pro základní měnu. Klient má pak možnost zadat rezervaci i v této nové měně. Jakmile bude docházet k bankovnímu převodu, tak klient uhradí částku uvedenou v cizí měně, nicméně na Vašem účtu se částka promítne ve Vaší základní měně přepočtená dle kurzu banky. Aby Vám vše v účetnictví lícovalo, upravíte dodatečně kurz u dané zálohové faktury nebo daňového dokladu, podle kurzu se kterým byla částka připsána na Váš účet.

Vyzkoušejte zdarma

Náš rezervační systém již využívá

Firmy a penziony, které využívají náš systém pro správu ubytování

Funkce rezervačního systému Batia

Co všechno bude umět Váš rezervační systém a internetové stránky?

...jeden dokonalý systém pro Vaše ubytování...

Betria web system